Instruktážní videa - ARCHIV

1. Video návody s fázemi montáže tepeIně izolačních systémů JUBIZOL:

Fáze montáže

Popis videa

Úvod

 

historie společnosti JUB - výrobce s tradicí od roku 1875, význam technického poradenství, správného provedení detailů a dodržení doporučených pracovních postupů

Příprava objektu

 

základní požadavky na přípravu objektu před zahájením montáže tepelně izolačního systému - dokončené vnitřní mokré procesy, instalace na fasádě, vyměření izolace podezdívky...

Umístění zakládacího profilu

 

pokyny pro umístění a montáž zakládacích profilů pro založení první řady tepelně izolačních desek z polystyrenu nebo desek / lamel z minerální vlny

Lepení izolace 1

 

pokyny pro správné umístění izolačních desek, kontrolu rovinnosti a vyrovnání podkladu, požadavky na klimatické podmínky při lepení

Detaily okenních otvorů

 

pokyny pro použití okenních špaletových profilů a správné lepení izolačních desek na špalety, doporučené nářadí a příslušenství

Příprava a nanášení lepidla

 

pokyny pro správné rozmíchání a nanášení maltové směsi, specifika nanášení lepidla na desky / lamely z minerální vlny, doporučené nářadí

Lepení izolace 2

 

pokyny pro správné umístění izolačních desek, provedení rohů, vyplnění spár a osazení parapetů, doba tvrdnutí lepidla

Kotvení izolačního obkladu

 

pokyny pro kotvení - umístění, počet a druhy hmoždinek, specifika kotvení desek / lamel z minerální vlny, funkce dodatečného kotvení izolačních desek

Nanášení základní omítky

 

pokyny pro přípravu izolačních desek, umístění okapních a rohových profilů, diagonální a celoplošné armování, nanášení základní omítky, použití ochranných fasádních závěsů

Nanášení základního nátěru

 

funkce základního nátěru, pokyny pro výběr, přípravu a nanášení základního nátěru, požadavky na klimatické podmínky

Nanášení dekorativní omítky

 

možnosti tónování, požadavky na kontrolu odstínu a egalizaci před nanášením, pokyny pro nanášení omítek, specifika drásaných omítek, doporučené nářadí

Nanášení Kulirplastu

 

pokyny pro nanášení mozaikových dekorativních omítek Kulirplast v oblasti soklu a fasádních detailů

 

2. Video návod k provádění hydroizolace terasy systémem HYDROSOL:

Video

Popis videa

Provádění hydroizolace

 

očištění podkladu, zpevnění rohů, nanesení 1. vrstvy hydroizolace, úprava rohů a dilatačních spár těsnicí páskou, nanesení 2. vrstvy hydroizolace s výztužnou mřížkou, nanesení 3. vrstvy hydroizolace, nanesení lepidla na keramiku, vyplnění dilatačních spár a standardní spárování

 

3. Video návod na malování vnitřními barvami JUPOL:

Video

Popis videa

Malování JUPOL

 

zakrytí povrchů (zakrývací fólie, karton / rouno, papírová páska), příprava podkladu (zatmelení děr a prasklin, vyhlazení nerovností), malování stěn a stropů, doporučené nářadí, odstranění zakrývací pásky a fólie

 

4. Video návody na dekorativní techniky DECOR:

Video

Popis videa

Acero Marmorin

 

Technikou ACERO získáme vzhled povrchu kůže nebo jemnou strukturu javorové kůry. Jako závěrečnou vrstvu nanášíme materiály, které dodají povrchové úpravě zvláštní patinu.

Aurora Marmorin

Technikou AURORA získáme vzhled povrchu s charakteristickým nepravidelným žilkováním, jasnými a elegantními barvami. Místy připomíná achát nebo přírodní mramor Aurora, od kterého je také odvozen název této techniky. Vzbuzuje pocit luxusu.

Travertin Marmorin

Technikou TRAVERTIN získáme vzhled oblíbeného obkladového kamene, na jehož povrchu jsou viditelné nerovnosti a drobné kaverny. Povrch je polomatný, rozdělený spárami v pravidelné vazbě do jednotlivých bloků.

Versus Marmorin

Technikou VERSUS získáme atraktivní vzhled povrchu se stejnoměrně rozmístěnými svislými brázdami, které jsou vyplněné metalickým Glamourem. Výsledný efekt můžeme přirovnat ke stromové kůře nebo patině, která vznikne na dřevěných površích působením povětrnostních vlivů.

Classic Marmorin

Technikou CLASSIC získáme jemně vyhlazené plochy, které vzájemným působením vytvářejí ušlechtilý vzor. Plochy se prolínají měkce a bez ostrých linií, čímž navozují dojem hloubky. Zajímavý a moderní je vzhled surového betonu, který si můžeme vykouzlit paletou šedých odstínů Marmorinu.

Egeo Marmorin

Technikou EGEO získáme hladký povrch s velmi jemným reliéfem, který pod určitým úhlem pohledu nebo dopadu světla získává výraznější podobu. Sotva znatelná struktura působí nenápadně, ale velmi ušlechtile, jako přírodní mramor Egeo. Při běžném provádění techniky EGEO používáme Marmorin jednoho odstínu, náročnější varianta je tvořena více různými odstíny, které společně vytvářejí celkový estetický dojem.

Spatolato Marmorin

Technikou SPATOLATO získáme vzhled přírodního kamene s lomenými plochami. Přírodní mramor je poloprůsvitný kámen, barevnost mu dodávají především různé minerální příměsi. Širokým výběrem odstínů se můžeme přiblížit požadovanému tónu, technikou SPATOLATO pak také přírodní struktuře mramoru.

Pettinato Glamour

Technikou PETTINATO získáme za pomoci křížových tahů štětce specifický dekorativní vzhled upravovaného povrchu. Dle požadovaného konečného provedení můžeme kombinovat techniku PETTINATO také s jinými technikami a nářadím a vytvářet tak v prostoru jedinečnou atmosféru. Použitím barvy Glamour získá povrch pěkný výrazně kovový lesk.

Atacama Glamour

Technikou ATACAMA získáme vzhled nekonečných plání jihoamerické pouště. Strukturovaný povrch a metalické odlesky vytvářejí iluzi pouštní krajiny se solnými nánosy. A to vše při velmi jednoduchém postupu aplikace.

Jeans Antique

Technikou JEANS získáme vzhled módní džínoviny, po které dnes sahají všechny generace. Jeans se stal symbolem současného životního stylu, proto si ho můžeme představit i na stěně, která dodá prostoru moderní pečeť. Kombinace výrobků na minerální bázi je vhodná na historické objekty a povrchy se zvýšenou vlhkostí.

Madeira Antique

Technikou MADEIRA získáme vzhled prolínajících se korun stromů v hustém lese, což připomíná také samotný název techniky, který v portugalštině znamená dřevo. Kombinace výrobků na minerální bázi je vhodná na historické objekty a povrchy se zvýšenou vlhkostí.

Mica Perla

Technikou MICA získáme jemnou svisle rýhovanou strukturu, která je velmi trvanlivá a hodí se tak na více zatížené stěnové povrchy. Název dekorativní techniky vychází z latinského slova Micare, což znamená fragment, zlatý úlomek, na což ukazuje také konečný vzhled této dekorativní techniky.

Pearl Perla

Technikou PEARL získáme stejnoměrně uspořádanou strukturu s prosvítajícími drobnými třpytkami, které na povrchu vytvářejí perleťový efekt, podle něhož také technika získala název PEARL. Technika je výjimečně mechanicky odolná a hodí se tak na nejvíce zatížené stěnové povrchy.

Wood Nivelin D

Technikou WOOD získáme rustikální vzhled dřevem obloženého povrchu. Stylová úprava moderních i klasických interiérů, při použití v exteriéru na rozdíl od skutečného dřeva prakticky bez požadavku na údržbu.

Beton look

Technikou BETON LOOK získáme moderní vzhled surového betonu vhodný pro minimalistický architektonický styl. Technika je výjimečně mechanicky odolná a hodí se tak na nejvíce zatížené stěnové povrchy. Ve srovnání s pravým betonem má velký tepelný odpor, což je předpokladem vysokého komfortu bydlení.

 

5. Ostatní video návody:

Video

Popis videa

Letní přísada do omítek

 

použití letní přísady do vrchních omítek JUBIZOL (kromě silikátových).

Zimní přísada do omítek

 

použití zimní přísady do vrchní omítky JUBIZOL UNIXIL FINISH WINTER S.

Hydrofobizace zdiva

 

použití hydrofobizačního prostředku na zdivo.

 

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz